YOutube abone ol

Eminem’den Hitchcock esinli albüm Music to Be Murdered By

  Rap yıldızı Eminem 17 Ocak’ta çıkan ‘Music to Be Murdered By’ albümünün ismiyle ve kapak tasarımıyla Alfred Hitchcock’un mirasına selam gönderdi

Albümde ünlü yönetmenin ses kayıtları da var. 1958 yılında “Alfred Hitchcock Presents Music To Be Murdered By” ismiyle yayınlanan ve Hitchcock’a ait tek müzik çalışması olma özelliğini taşıyan albüm, dinlemesi kolay enstrümantal parçalardan oluşuyor. Hitchcock’un ölümünün 40’ıncı yılında Eminem’in yayınladığı albümün ismi de “Music To Be Murdered By”.

İki albüm, isimleri dışında kapak tasarımlarıyla da birbirine benziyor. Hitchcock 1958’deki albümün kapağında sol elinde kafasına doğrulttuğu bir silah ve sağ elinde bir baltayla dinleyicilerine bakarken, aynısını 62 yıl sonra Eminem yapıyor. Ancak günümüzde perakende satıcılar için sorun çıkarabileceği düşünülen bu kapak yerine, Eminem’in kürek tutarak dinleyicilerine baktığı alternatif bir kapak da kullanılıyor.

Ed Sheeran, Juice WRLD, Skylar Grey, Royce Da 5’9’’ ve White Gold gibi isimlerin katkılarıyla yayınlanan albümde, Hitchcock’un ses kayıtları da müzikseverlere sunuluyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar