YOutube abone ol

Mert Yücel ve Göknil Gökmen Bırakma Kalbim şarkısı ile döndü

House müziği Türkiye'ye tanıtan Mert Yücel geri döndü... Türkiye'nin ilk house müzik albümünün yapımcısı Mert Yücel, beraber dünya çapında birçok projeye imza attığı, ülkemizin yetenekli caz seslerinden Göknil Gökmen ile 'Bırakma Kalbim' şarkısını yayımladı.

Şarkıya caz dünyasının yeni parlayan yıldızlarından Meriç Çalışan da vokalleriyle katıldı. Soner Sarıkabadayı’nın da desteğini alarak kendisine ait plak şirketi olan PDND etiketi ile tüm dijital platformlarda yayınlanan şarkıya ait klip ise Evren Arasıl tarafından çekildi. Yayınlandıktan sonra şarkı, kısa sürede 200 binden fazla dinlenme aldı. Yücel ve Gökmen ikilisinin zekice işlenmiş davul ritimleri ve melodilerinden oluşan füzyonu üzerine Meriç Çalışan sakin vokalleri, akılda kalan bir atmosfer yaratıyor.AMERİKA DANS LİSTELERİNDE ZİRVEYE YÜKSELMİŞTİ

Ülkemizde house müzik tarzında ilk albümü 1999 yılında yayınlayan Mert Yücel’in Aylin Aslım’ın da vokalleri ile katıldığı 'Dreamer' isimli çalışması Kuzey Amerika dans listelerinde bir numaraya kadar yükselmişti. Daha sonra gerek Göknil Gökmen ile gerekse solo çalışmaları ile aynı listelerde defalarca Top 10 listesinde girmeyi başardı.